Postanowione!


Mija drugi tydzień roku. Jeśli nadal „jesteś” ze swoimi postanowieniami i nie udało Ci się zacząć, ten tekst jest dla Ciebie ! Warto się przyłożyć do realizacji ważnych dla siebie celów. Serio. I to naprawdę nie musi iść Ci „jak z płatka”, niektóre zadania są trudne, długoterminowe , wymagają wiedzy i nie zawsze proces zmiany jest miły. Ale jeśli naprawdę chcesz, koniecznie sprobuj z całych sił i dostępnych Ci źródeł pomocy. Zawsze warto robić coś dla siebie! 

No to już! Postanowione! Postanowienia noworoczne napisane, zasiane w wiatr lub pomyślane. Teraz czas na działanie. 

Hmmmm…. od czego tu zacząć ? Lista długa, zadania niekoniecznie łatwe, kilka z nich pewnie powtórzyło się z listy zeszłorocznej… Uf. Zaczyna się kręcić w głowie od pomysłów, obaw, chęci i podekscytowania. 

To od czego zaczynamy!? Na pewno NIE od zakupów! *** jeśli masz gotową listę 50 niezbędnych do nowej diety produktów lub lecisz zaraz kupić nowy strój na fitness lub  cokolwiek innego, co ma Ci „pomóc” wykonać postanowienia, wciśnij „pauzę”. 

Moja mentorka z dawnych lat mawiała, że jest tylko jeden sposób by zjeść słonia… pokroić go na małe kawałeczki…

Więc metodycznie! cierpliwość, plan i motywacja! 

Zadanie pierwsze: Usiądź spokojnie i napisz na kartce jak najwięcej czynności, które składają się na realizację Twojego celu. Postaraj się go rozdrobnić maksymalnie. 

Zadanie drugie: Zobacz, czy te czynności możesz wykonać Ty, czy potrzebny będzie tu ktoś jeszcze: trener, specjalista, partner,… jeśli jest niezbędny, włącz go na tym etapie. 

Zadanie trzecie: Oceń jak najrealniej, z pomocą specjalisty, jeśli okazał się potrzebny, ile czasu potrzebujesz na realizację planu. Zapisz to w przedziale „od-do”.

Zadanie czwarte: połącz mini-zadania/czynności z datami i okresami czasu. Zrób plan!

Zadanie piąte: zwizualizuj efekt. Zobacz go- jak będzie, gdy osiągniesz postanowiony cel? Po czym dokładnie poznasz że Ci się udało ? 

Zadanie szóste: teraz zastanów się, czy potrzebujesz jakichś przedmiotów, zaplanuj ewentualne zakupy i zrób je. 

Zadanie siódme: wyznacz datę startu i zaczynaj! Powodzenia !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: